طراحی غرفه

طراحی غرفه نمایشگاهی اهمیت ویژه ای در جذب مخاطبان در نمایشگاه  و استفاده بهینه از فضاهای غرفه دارد؛ به علت محدود بودن فضای نمایشگاه و هزینه بالای اجاره غرفه نمایشگاهی و تبلیغات پیرامون غرفه، طراحی غرفه از اهمیت بالایی جهت نیل

به اهداف غرفه داران برخوردار است .طراح غرفه باید توجه داشته باشد که تمامی نیاز های غرفه داران را به صورت کامل درک نماید و اطلاعات بدست آمده را به بهترین نحو ممکن در طراحی غرفه پیاده سازی نماید. چرا که طراحی اصولی غرفه در جذب مخاطبان در نمایشگاه تاثیر گذار میباشد. برخی از دلایل توجه غرفه سازان به طراحی غرفه، نمایش هویت سازمانی غرفه دار در طراحی غرفه از نظر فرم طراحی غرفه، رنگ بندی سازمانی، طراحی لایت باکس، نمایش لوگو شرکت و فضای نمایش محصولات میباشد.

طراحی غرفه

 

 طراحی غرفه

 

طراحی غرفه

 

طراحی غرفه

مزایای شرکت در نمایشگاه

هر نمایشگاهی كه برگزار می شود اهداف خاصی را دنبال می كند اما هدف كلی نمایشگاهها معرفی محصولات و ارائه خدمات جدید برای جذب مشتریان، شناخت و اصلاح كانال های توزیع و ارتباط با آن هاست. مزایای شرکت در نمایشگاه اعم از نمایشگاه داخلی و خارجی، ‌در كوتاه مدت و دراز مدت،‌ افزایش فروش تولیدات یا خدمات است و برگزار كنندگان نمایشگاه علاوه بر كسب منافع و رسیدن به اهداف خود می بایست بستر لازم را برای موارد فوق آماده نمایند. اما علاوه بر موارد مذكور، برگزاری یك نمایشگاه موفق و اصولی دارای مزایای زیادی برای گروه های مختلف است كه می توان با اهم آنها به شرح ذیل اشاره نمود.

مزایای حضور در نمایشگاه

۱- رونق اقتصادی
۲- آشنایی با فناوری های جدید
۳- اشتغالزایی موثر
۴- جلب سرمایه گذاری
۵- گسترش همكاریهای اقتصادی ،‌اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی
۶- تبادل اطلاعات ،‌دستاوردها و تحقیقات كاربردی و زمینه های فنی – تولیدی و تجاری
۷- شناخت رقبا و ایجاد رقابت سالم
۸- سنجش بازار مصرف كالا و استفاده از فرصت ها برای بهینه سازی
۹- انجام بازارسنجی برای توزیع و فروش كالا در داخل و خارج از طریق نمایندگی های معتبر

دكوراسيون غرفه

دكوراسيون غرفه مي بايست داراي فرم زيبا و عملكرد مناسب باشد و بهره برداري را براي بازديد كنندگان وكاركنان غرفه آسان و در عين حال جذاب نمايد.

به اين منظور نكات ذيل را مورد توجه قرار دهيد:

۱- آرايش غرفه به گونه اي باشدكه توجه مردم را تنها به كالاي ارائه شده معطوف سازد.

۲- سعي شود از هر كالايي،حتي المقدور يك نمونه را به نمايش درآوريد.

۳- سعي نماييد نمايش محصول خود را از طريق فيلم و اسلايد ارايه نماييد (در صورت عدم وجود محصول يا عدم مجوز براي نمايش زنده ماشين آلات) تا بازديد كننده كيفيت كار و محصول شما را از نزديك مشاهده كند.

۴- سعي شود از رنگ هاي زيبا و طرح هاي جذاب، در تهيه عكس، جداول و نمودارهاي كه در معرض ديد بازديد كننده قرار ميگيرند، استفاده گردد.

۵- سعي شود در نمايش بعضي از كالاها از ويترين مناسب و زيبا استفاده گرددتوجه داشته باشيد برخي از كالاها نيازي به قفسه و ويترين ندارند.

۶- از شلوغ كردن غرفه بپرهيزيد و براي استفاده بهتر از فضا و مكان از به كاربردن استند و ويترين و… اضافي اجتناب كنيد.

۷- استفاده مطلوب و مناسب از ديوار ها و پانل هاي غرفه، موجب صرفه جويي در هزينه و وقت مي شود.

۸- از چيدمان صندلي اضافه كه موجب شلوغي غرفه و نشستن بي مورد كاركنان غرفه مي شود، اجتناب نماييد.

۹- براي طراحي غرفه، زيبايي خوب است و غرفه را جذاب مي نمايد، اما، به اين نكته دقت نماييد كه غرفه آرايي، ساخت و تجهيز غرفه، بايد در حداقل زمان صورت گيرد.

۱۰- چيدمان كالاهاي نمايشي، گلدانهاي تزئيني ،فلاور باكس، ميز و صندلي و لوازم غرفه به روشهاي مناسب انجام شود. سعي شود نماي هر بخش با بخش ديگر متفاوت به نظر آيد.

۱۱- در صورت امكان سعي شود فضا براي نگهداري كارتن خالي، كالاهاي اضافي، غذاخوري،‌ استراحت كاركنان و…. در غرفه درنظر گرفته شود.

کلام آخر

در ساخت غرفه در فضاي باز و در فصول مختلف علاوه بر رعايت موارد بالا، به ايستايي و مقاومت غرفه در برابر عوامل جوي،گرد و غبار و سرمايش و گرمايش و…. غرفـه دقت كافي به عمل آيد

 

انجام پایان نامه, انجام پایان نامه معماری, انجام پروژه های معماری, انجام پایان نامه کامپیوتر, انجام پروژه های برنامه نویسی, انجام پروژه های دانشجویی, برگزاری دوره های آموزشی, تایپ و ترجمه

درباره گروه طراحان آفتاب

 گروه طراحان آفتاب در سال 1385، با همت مدیران مجرب و پر تلاش و جمعی از مهندسان سطح بالا فعالیت خود را در زمینه علمی پژوهشی، طراحی گرافیک، برنامه نویسی (تحت ویندوز، موبایل و وب)، طراحی سایت های فلش، طراحی سی دی های مالتی مدیا، بانک های اطلاعاتی، معماری و ... آغاز و پا به عرصه ظهور گذاشت و این امید را دارد که با استفاده از دانش فنی و تکنولوژی مدرن بتواند هنر،صنعت و تکنولوژی را به هم بیامیزد و از دست آورد آن جهت پیشرفت شرکت ها و سازمان ها در عرصه رقابت داخلی و بین المللی استفاده کند.

راه های تماس با گروه طراحان آفتاب

در صورت هر گونه پرسش و یا بروز هر مشکلی می توانید به صورت 24 ساعته با ایمیل های عنوان شده، با ما در ارتباط باشید.

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید